Obroże na kleszcze dla psów.

Urlop letni jest świetną szansą, żeby poświęcić czas naszemu czworonogowi. Podróż razem z ukochanym zwierzakiem to rewelacyjna opcja, żeby zrelaksować się, w tym samym czasie poświęcając psu czas. W lecienależy myśleć o kleszczach, gdyż wszystkie zwierzęta domowe są na nie narażone. Rasy, które potrzebują sporo aktywności fizycznej na zewnątrz, na przykład labradory, nierzadko mają kleszcze. Jak możemy ustrzec nasze zwierzaki?

Obroża dla psa na kleszcze

Najbardziej znaną receptą ochrony przed kleszczami jest obroża dla psa, zawierająca preparat na kleszcze. W sklepach znajdziemy różnorodne typy obroży na kleszcze. Obroże przeciw kleszczom charakteryzują się długotrwałą skutecznością oraz niewysoką ceną. Są dostępne na potrzeby ras psów różnorodnych rozmiarów, dlatego bez problemu kupimy rozmiar odpowiednią dla wielkości naszego psa.

Preparaty na kleszcze

Środki na kleszcze wykorzystywane w obrożach przeciw kleszczom są olejkami eterycznymi lub lekami przeciwpasożytniczymi. Syntetyczne odznaczają się skuteczniejszym działaniem przeciwkleszczowym.Ilość preparatu na kleszcze jest odpowiednia do wagi zwierzaka, należy zatem przeczytać przed zakupem, iż znaleziona obroża na kleszcze będzie bezpieczna.

Obroża Foresto

Popularnym dystrybutorem obróż z preparatem na kleszcze jest marka Bayer, która produkuje obroże Foresto, zawierające imidaklopryd oraz flumetrynę, będące bezzapachowymi środkami przeciw pasożytom. Istnieją dwie obroże dla psów – dla psów poniżej 8kg oraz dla psów większych niż 8kg. Te obroże mają działanie jednocześnie przeciwkleszczowe ,jak i przeciw pchłom, przez co zapewniają wszechstronną obronę pupila. Obroża dla psa jest skuteczna przez 8 miesięcy, a do tego działa już w momencie założenia.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze są nosicielami mnóstwa groźnych chorób zakaźnych, jak borelioza, babeszjoza i erlichioza. Zwierzaki z chęcią buszujące w trawie, takie jak labradory, wymagają wyjątkowej ochrony w formie środków na kleszcze, dlatego, że infekcja spowodowana złapaniem kleszcza wnosi zagrożenie powikłań naszego zwierzaka. Obroża dla psa na kleszcze chroni ugryzienia zwierzęcia przez pasożyta, dlatego umożliwia ochronę przed groźnymi chorobami. Dla labradorów, które kochają pływanie wymagana jest specjalna ochrona, na przykład w formie kropli zawierających środek na kleszcze albo profesjonalne płyny do mycia działające przeciwpasożytniczo. Aby zabezpieczyć psa podczas letniej podróży trzeba zaopatrzyć się w skuteczne środki na kleszcze dla psa.

https://www.krakvet.pl/ sklep zoologiczny