Struktura kocich toalet

Wyróżniamy cztery rodzaje kocich toalet. są to:

– zakryte (występują też z dachem pełnym lub półotwartym),
– otwarta,
– samoczyszczące,
– z podwójnym dnem.
Te kuwety wyróżniają się tym, iż dla ilustracji kuwety zadaszonej, ograniczone jest wysypywanie się żwirku, a przez zastosowanego w niej specjalnego filtru nie rozprzestrzenia się nieprzyjemny zapach. Istnieją one one są dla kociaków, jakie lubią kopać, ale uważaj – nie wszystkie koty są w stanie akceptować je, jednak większość akceptuje, ale są wyjątki, jakie za nic nie zniosą tego.
Jednak w kwestii kuwety otwartej (klasycznej), która bywa najczęściej stworzona z materiału sztucznego, jest ona zarezerwowana dla wszelkich kotów. Powinno się zapamiętać o odpowiednim rozmiarze. Poszczególne z nich są wyposażone w zakończenie, aby bezstresowo podtrzymać higienę.

Kocia toaleta samoczyszcząca, idealny wybór dla osób, które po prostu czują niechęć, aby wywiązywać się z tej czynności. Jest to dodatek, który jest wyposażony w miernik ruchu. Po porze, który został przez nas zaprogramowany, bądź po kilkakrotności, kuweta samoczynnie uruchamia mechanizm, który zamiata nieczystości do kontenera, czy też do kanału ściekowego. W wyglądzie bardzo wyróżnia się od innych kuwet.

Kuweta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest sitem z otworami (wielkość zależy od zestawu). Przez tą część płynne zanieczyszczenie zlatuje w dół. Ten właśnie typ kuwety widnieje w dwóch podgatunkach – w jakich można wysypać żwirek oraz w jakich nie można. Jest to najlepsza kategoria dla takich osób, które gęsto czyszczą kocią toaletę.

Wymiary kuwet
Wymieniamy trzy rozmiary kuwet, aczkolwiek są to rozmiary dla kotów które:

– ukończyły już dwunasty tydzień życia,
– nie nie skończyły jeszcze dwunastego tygodnia życia,
– są już dorosłe.
Kocia toaleta dla drobnych kotów nie powinna być za wysoka, bo może nieść za sobą problem przy wejściu. w wypadku, gdy kotek już skończy 12 tydzień życia, wypada zakupić nową i o większych rozmiarach kocią toaletę, po to, byleby wysypać stosowną ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Gdy kot uwielbia kopać i zakopywać zanieczyszczenia w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany model zakryty, ale było u góry napisane – powinno się uważać, ponieważ niektóre kocięta nie zaakceptują takich kuwet, większość akceptuje, bowiem zdarzają się wyjątki.
Gdy nie kręci Cię to, iż kuweta jest widoczna w Twoim apartamencie, to możesz podjąć decyzję na kupno mebla, w jakim można ustawić do środka kocią toaletę, skoro nadejdzie taki przypadek, albowiem ograniczy Cię mała przestrzeń, to możesz się zdecydować na kuwetę narożną, którą można ustawić w kącie. Dostępne są w asortymencie kocie toalety narożne z daszkiem, jak i również bez zadaszenia.
Opłaci się również pozyskać akcesoria, które uproszczą {sprzątanie|oczyszczanie nieczystości podobnie jak i obsługę, blokują roznoszenie żwirku poza kocią toaletę i neutralizują bardzo niemiłe zapachy.

https://www.krakvet.pl/chy_m_Koty-29960.html karma dla kota