W jaki sposób wyłonić rasę szczeniaka odpowiednią dla Ciebie?

To, że pies jest najfajniejszym przyjacielem człowieka nie podlega żadnej kontrowersji. Owy futrzasty kompan, jest lojalny człowiekowi bez względu na jego pojemność portfela i także realia, w których żyje. Dla niego liczy się wyłącznie łagodne spojrzenie oraz dotyk czułej ludzkiej dłoni.


Kiedy psiak dorasta…


Ludzie, którzy planują zakup bądź adopcję pieska, bardzo często choćby nie zastanawiają się nad wyborem tej określonej rasy, która będzie odpowiadała ich potrzebom i stylowi życia. Obraz pieseczka i jego uroczy pyszczek wystarczają, żeby futrzasty czworonóg pojawił się w ich domu.Tymczasem przymilny psiak niezwykle łatwo rośnie i gospodarz nawet nie ujrzy, w jaki sposób przemienia się w dużego psiaka, którego wygląd nie zawsze odpowiada życzeniom pana. Dzieje się tak, kiedy pies zostaje wzięty jako szczeniak, natomiast pochodzenie jego rodziców niestety nie zostało zbadane. Dlatego,jeśli nie jesteśmy w stanie przeczuć, jak wielki piesek wyrośnie z uroczego szczeniaka, nie decydujmy się na jego adoptowanie, niezależnie od jego wdzięcznych oczek i dodatkowo zabawnego pyszczka.


Żywy psiak oraz ociężały człowiek


Zamierzając się na posiadanie czworonoga, wypada dobrze zapoznać się z jego rasą, żeby wspólnie z nim stanowić zwarty oraz silny związek. Psiska wymagające multum ruchu i także spacerów,nie będą czuły się spokojne, posadzone w czterech ścianach przez większą połowę dnia. Decydując się na psy myśliwskie, jak wyżły, spaniele, jamniki, albo psy gończe, należy mieć wiedzę, iż to ogromnie aktywne zwierzaki, które wymagają wyczerpujących spacerów oraz niezliczonych atrakcji ruchowych. Inaczej znudzone będą niszczyły środowisko, w jakim żyją, prowokując swoich właścicieli do szewskiej pasji. Dlatego sympatycy wypoczynku na kanapie, przed telewizorem czy z książką w ręku powinni zapomnieć o takich odmianach.


Psiak ochronny czy do towarzystwa?


Jakikolwiek kolejny właściciel psiego czworonoga, powinien idealnie sprecyzować swoje wymagania w stosunku do nowego pieseczka. Jeśli szuka przyjaciela, którego będzie mógł gdziekolwiek ze sobą zabierać, doskonale sprawdzą się tutaj pieski nieduże, które spokojnie zmieszczą się w każdym samochodzie czy koszyku rowerowym. Yorki, maltańczyki plus sznaucery miniaturowe i buldożki francuskie świetnie nadają się na towarzyszy życia,które ze względu na niewielkie wymiary mogą przebywać ze swoim panem podczas jego urlopów oraz wakacji.

Natomiast małe psy pomimo własnego cudownego wyglądu, nie dadzą człowiekowi takiego bezpieczeństwa, jak czworonogi obronne. Doberman, owczarek niemiecki, owczarek kaukaski czy dog niemiecki, na pewno wywołają strach oraz obawy przed nieznajomymi, efektywnie ich zniechęcając. Gdy w domu żyją malutkie dzieci, których zachowanie często jest nieprzewidywalne, lepiej będzie nie decydować się na psa obronnego, bo niewłaściwie prowadzony może prawdopodobnie wyrządzić krzywdę najbliższym, ze względu na swoją wielkość oraz wagę.

Pies zaczepny jedynie dla doświadczonych właścicieli

Pies agresywny to zwierzę, które żąda od właściciela przedstawiania adekwatnych dokumentów, pozwalających na jego posiadanie. Czworonogi odmian agresywnych, jak: amerykański pit bull terrier, pies z Majorki, buldog amerykański, dog argentyński, dog kanaryjski, rottweiler, tosa inu, akbash dog, anatolian karabash i dodatkowo moskiewski stróżujący potrzebują odpowiedniej tresury już okresie szczenięcym i profesjonalnego prowadzenia psiaka, co ma zapobiegać powstawaniu zachowań agresywnych w przyszłości.

Przed wyborem psiego przyjaciela, należy niezwykle dokładnie zapoznać się ich rasami, ażeby trafnie wybrać tę właściwą, zgodną z potrzebami, oczekiwaniami i także stylem życia człowieka, ponieważ tylko wtedy więź z pieskiem będzie skutkowała przywiązaniem oraz wspólną miłością.

mokra karma dla kota hurtownia